UZUPEŁNIENIE POKAZU FILATELISTYCZNEGO Z OKAZJI 101. ROCZNICY URODZIN KAROLA WOJTYŁY- - ŚW. JANA PAWŁA II.

UZUPEŁNIENIE POKAZU FILATELISTYCZNEGO

Z OKAZJI 101. ROCZNICY URODZIN KAROLA WOJTYŁY-

-          ŚW. JANA PAWŁA II.

Dziękujemy Członkom naszego Klubu oraz jego sympatykom, a także Internautom za zainteresowanie wirtualnym pokazem filatelistycznym zaprezentowanym na klubowej stronie internetowej z okazji 101. rocznicy urodzin Karola Wojtyły- św. Jana Pawła II. Szczególnie dziękujemy Koledze podpisanemu „Zbysław”, który przesłał nam dwa interesujące wydawnictwa Poczty Watykanu (fot. 1 i 2) będące uzupełnieniem naszego pokazu.

 

Fot. 1. Koperta FDC z tzw. Złotej Serii ozdobiona reprodukcją fragmentu fotografii w złotej ramce na której jest widoczny papież Jan Paweł II przemawiający podczas wizyty w siedzibie UNESCO w Paryżu. Znaczki Poczty Watykanu skasowane są datownikiem pocztowym z herbem papieża Jana Pawła II.

 

Fot. 2. Koperta FDC Poczty Watykanu z obiegu pocztowego z ilustracją przedstawiającą kolejne wizyty papieża Jana Pawła II w Irlandii (Dublin) i Nowy Jork z siedzibą Organizacji Narodów Zjednoczonych. W dwóch polach kompozycji umieszczono wytłoczony portret papieża Jana Pawła II, a poniżej herb papieża z napisem informacyjnym odbitymi z użyciem farby w kolorze złotym. Na kopercie jest także inny akcent polski, a mianowicie znaczek – jeden z serii –wydanej przez Pocztę Watykanu w 1979 roku (Mi 741) dla upamiętnienia 900. rocznicy męczeńskiej śmierci biskupa Stanisława ze Szczepanowa.

                                                                  

                                                                                          Jerzy Duda

                                                                               Administrator Piotr